Erre a kérdésre keresi többek közt a választ Stan Lee egykori munkatársa, Danny Fingeroth, aki a Marvel írója és szerkesztője volt 18 éven át, ráadásul Lee közvetlen asszisztenseként dolgozott, így bennfentes információk alapján igyekezett megírni portrékötetét a Marvel legendájáról.
Stan Lee munkatársa saját élményei alapján írta portrékötetét
Szeptember 15-én kerül a boltok polcaira a HVG Könyvek gondozásában A hihetetlen Stan Lee című kötet, Danny Fingeroth, Lee korábbi közvetlen munkatársának tollából. A legendás képregényíró 2018 novemberi halála óta már több könyv látott napvilágot róla – még képregényes módon is feldolgozták az életét – de ez lesz az első eset, hogy valaki a személyes tapasztalatai alapján nyújt át egy átfogó portrét Lee alakjától. Ebben a cikkben egyébként mi is felsoroltuk, melyek voltak Lee karrierjének legfontosabb történetei.
A kötet ide kattintva már előrendelhető a kiadó honlapjáról, és íme a fülszöveg: „STAN LEE minden idők leghíresebb és legsikeresebb amerikai képregényalkotója volt, fantasztikus karrierjét azonban konfliktusok és ellentmondások jellemezték. Tényleg ő lett volna a legkreatívabb elme? Vagy csak szerencsés és nem különösebben tehetséges potyautas volt, aki ahhoz értett, hogy jól helyezkedjen és lenyúlja mások ötleteit? Vagy valami egészen másról szólna a történet? Danny Fingeroth a Marvel Comics írójaként és szerkesztőjeként több mint 40 éven át dolgozott közvetlen munkatársaként, így valódi bennfentesnek számít. Egyedülálló könyvéből nemcsak Stan Leet, a képregényalkotót, porondmestert, üzletembert, kreatív szellemet, médiasztárt és látnokot ismerhetjük meg, hanem a Marvel és a szuperhősök eredettörténetét is. A Hihetetlen Stan Lee – A Marvel igazi szuperhőse az első olyan átfogó életrajz Stan Leeről – a Pókember, a Bosszúállók, az X-Men és az Ezüst Utazó megálmodójáról –, amelyben a szerző olyan egyedi kontextusba helyezi Lee életét és munkásságát, amelyre egyetlen másik író sem lenne képes.”
Nem Jules Verne az egyetlen, aki külön éleslátásról tett tanúbizonyságot.
Egy szó szerint nehéz életmű, és a XX. századi amerikai próza egyik legnagyobb mesélője.
Rushdie ezúttal is a mágikus realizmus irányvonalát követi.
A halottember holnap mutatkozik be először angol színpadon.
Nem Jules Verne az egyetlen, aki külön éleslátásról tett tanúbizonyságot.
Rushdie ezúttal is a mágikus realizmus irányvonalát követi.
A kétszeres Oscar-jelölt színész ezúttal is önálló estjével érkezik.
A halottember holnap mutatkozik be először angol színpadon.
Nem csupán újrafeldolgozzák a regényt, de rebootolják az 1998-as filmet is.
Igazi kuriózumra hívta fel a figyelmet egy amerikai irodalmi magazin.