- Kovács Krisztián
- 2019. november 25. | Becsült olvasási idő: 1 perc
Gyakorlatilag most már hetente érkezik újabbnál újabb hír egy-egy leendő Stephen King-adaptációról, és hamarosan valóban nem marad olyan műve a Mesternek, amit ne látnánk viszont a filmvásznon. A legutóbb bejelentett Tom Gordon, segíts! után most egy korai, álnéven írt munka következik majd.
A Deadline hozta le a hírt, hogy Stephen King korai, Richard Bachman álnéven írt kisregénye, a magyarul A hosszú menetelés címet kapott kötet is másfél éven belül debütálhat a mozivásznon. A regény eredetileg 1979-ben jelent meg, az álnéven való publikálásra pedig azért volt szükség, mert King ekkoriban évente legalább 2 regény írt, de kiadója az akkor még pályakezdőnek számító író esetében csak az egyiket volt hajlandó saját nevén publikálni, így King alkotott egy alteregót, hogy a megjelenés ne ütközzön buktatókba.
King összesen 7 regényt írt választott álnevén, nem sokkal az 1984-es megjelenésű Sorvadj el! című mű után egy amerikai könyvkereskedő, bizonyos Stephen Brown leplezte le, hogy az álnév mögött valójában az akkor már ünnepelt bestseller író lapul, és ekkor a Bachman néven írt művek eladásai egy csapásra megsokszorozódtak.
A most készülő adaptációról még kevés konkrétum ismert, egyelőre az tűnik biztosnak, hogy a rendezői székben majd a legutóbbi a Guillermo del Toro produceri felügyelete alatt készült Lidérces mesék éjszakáját jegyző André Øvredalo ül majd, a forgatókönyvért pedig az a James Vanderbilt felel majd, akinek az Andrew Garfield főszereplésével készült Pókember-filmeket, valamint részben a 2007-es A zodiákus szkriptjét is köszönhettük. A kötet egyébként megrendelhető az Európa Kiadó honlapjáról ide kattintva.
A csütörtöki nyomozóklub eltűnt tévés személyiség után kutat
Irene Vallejo Papirusza átjárókat úgy nyit átjárókat a történelemben, hogy egy pillanatra sem válik labirintussá.
A csütörtöki nyomozóklub eltűnt tévés személyiség után kutat
A rémesen vicces Addams-feldolgozás
Irene Vallejo Papirusza átjárókat úgy nyit átjárókat a történelemben, hogy egy pillanatra sem válik labirintussá.
Végre Egri Lajos oktatói életművének második, utolsó felvonása is olvasható magyarul: A kreatív írás művészete rövid szakmai összefoglaló, egyúttal a Drámaírás művészetének továbbgondolása.