Az Éjszakai műszak című novelláskötet 1978-ban jelent meg, benne húsz olyan novellával, melyek nagyobbik része még King első regénye, a Carrie sikere előtt megjelent valamely magazinban. Mostanra elmondható, hogy a kötet több mint feléből már készült mozgóképes adaptáció.
Még ebben a hónapban elkezdik forgatni Stephen King A Mumus című novellájának filmadaptációját a 20th Century Studios logója alatt, a film pedig vélhetően még idén év végén érkezhet a Hulu műsortárába. A rendezői széket Rob Savage foglalta el, a produceri munkálatokat pedig a Stranger Things egyik feje, Shawn Levy látja majd el, az egyik főszerepet pedig Sophie Thatcher kapta.
Bár King életművének nagyjából 70-80%-át már filmre álmodták, így is meglepő, hogy az Éjszakai műszak történetei közül A Mumus lesz a tizedik, mely mozgóképes feldolgozást kap, korábban olyan írásokból készült film, mint A kukorica gyermekei, A fűnyíró ember, A mángorló, vagy a Néha visszatérnek. A Jerusalem’s Lot című írásból tavaly az Oscar-díjas Adrien Brody főszereplésével készült adaptáció, míg a Kamionok című novellához kötődik King első és egyetlen filmrendezése, a Maximális túlhajtás, mely annak idején az év egyik legnagyobb bukásának számított.
Idén egyébként moziban jegyet válthatunk majd két King-adaptációra is. Érkezik a Borzalmak városának harmadik feldolgozása, valamint jön egy remake A tűzgyújtó című történetből, utóbbi esetében tudvalévő, hogy Zac Efron játssza majd a főszerepet. A King-reneszánsz tehát úgy fest, sosem ér véget, az elmúlt néhány évben a teljesség igénye nélkül a következő King-művek kaptak mozi- vagy sorozatváltozatot: A kívülálló, Lisey története, Az, Végítélet, Mr. Mercedes, A mobil, A setét torony, Álom doktor, Kedvencek temetője, Bilincsben.
Magyarországon ritkán tapasztalható nagyszerű összefogás a kultúráért.
Újra műsoron a Quantum Leap – Az időutazó.
A csütörtöki nyomozóklub eltűnt tévés személyiség után kutat
A rémesen vicces Addams-feldolgozás
Irene Vallejo Papirusza átjárókat úgy nyit átjárókat a történelemben, hogy egy pillanatra sem válik labirintussá.
Végre Egri Lajos oktatói életművének második, utolsó felvonása is olvasható magyarul: A kreatív írás művészete rövid szakmai összefoglaló, egyúttal a Drámaírás művészetének továbbgondolása.