
- Kovács Krisztián
- 2021. február 10. | Becsült olvasási idő: 1 perc
A horrorkirálytól nem áll távol a jótékonykodás, a 80-as években kezdő filmesek számára 1 dollárért adta el a novellái megfilmesíti jogait, bár persze, ez már régen volt, és tudjuk, hogy mit eredményezett. Most azonban a szerző által kezdeményezett és kezelt alapítvány egy általános iskola tanulóinak igyekszik segíteni.
Stephen King alapítványa fizeti a teljes nyomdai költséget
Stephen King többször is elmondta, hogy az elmúlt év némileg olyanná vált, mintha az ő egyik könyvéből lépett volna elő, és számtalanszor emelte fel a hangját a járványügyi korlátozások betartása mellett, most pedig alapítványán keresztül egy olyan könyv megszületésében segédkezik, melyet általános iskolás diákok írtak a koronavírus-járvány hatására. A novellák a Farwell Általános Iskola írói programjában résztvevő fiatalok kezei közül kerültek ki, és a 290 oldalas kézirat teljes nyomdai költségét, tehát 6500 dollárt (megközelítőleg 2 millió forintot) az író alapítványa fog finanszírozni, hogy a könyv valóban piacra kerülhessen.
A kötet ötletadója egyébként Gary Savage műve, a Fletcher McKenzie and the Passage to Whol volt, ennek kapcsán kérték fel a diákokat, hogy fogalmazzák meg a járványhelyzettel kapcsolatos tapasztalatikat és reményeiket. Amanda Winslow, a Farwell Általános Iskolai igazgatója elmondta, hogy Savage maga is üdvözölte a kezdeményezést, az általános vélemény szerint is igen jól sikerült, és szemléletes munkák kiadására pedig már King alapítványának felajánlása előtt is érkeztek adományok főleg helyi lakosoktól, de így már biztosan valóra válhat a gyerekek álma, hogy nyomtatásban láthassák viszont az írásaikat.
Ahogy az pedig lenni szokott, úgy idén sem maradunk új Stephen King művek nélkül, a tengerentúlon hamarosan érkezik az író új krimije, a Later, mely ugyanabban a Hard Case Crime szériában jelenik majd meg, melyben 2005-ban A coloradói kölyök, majd 2013-ban a Joyland. Magyarul pedig még az első félévben olvashatjuk az eddig kiadatlan If it Bleeds című gyűjteményét, valamint a Gwendy’s Button Box címre keresztelt, Richard Chizmarral közösen jegyzett kisregényt is.
Albert Camus élete csupa izgalom, melyet most az Ectopolis szerzőjének út kötete segít megérteni.
Mágikus realista történet Szerencsés Dániel tollából, Csiby Gergely előadásában.
Egyedülálló kísérlet az Amerikában is olvasott író novellájához.
Avagy mi az, ami igazán fontos az életben?
Avagy néhány animáció, amit felnőttek és gyerekek egyaránt élvezni fognak.
Albert Camus élete csupa izgalom, melyet most az Ectopolis szerzőjének út kötete segít megérteni.
Mágikus realista történet Szerencsés Dániel tollából, Csiby Gergely előadásában.
Egyedülálló kísérlet az Amerikában is olvasott író novellájához.
A mű a száz legjobb angol nyelvű regény közé is bekerült.
Avagy mi az, ami igazán fontos az életben?