- Kovács Krisztián
- 2020. szeptember 7. | Becsült olvasási idő: 1 perc
Idén már nem az első sztárrendezői portrékötet megjelenését várjuk, Quentin Tarantino mellett ugyanis a XX. század második felének egyik leghíresebb, és legsokoldalúbb direktora, Steven Spielberg is terítékre kerül a magyar könyvmegjelenések közt.
Steven Spielberg filmjei – A cápától a Schindler listájáig címmel jelenik meg Lichter Péter filmrendező legújabb kötete a Scolar Kiadónál, melyben az Oscar-díjas zseni életművébe kalauzol el minket. Lichter az ELTE filmelmélet és filmtörténet szakán végzett 2009-ben, jelenleg a Pécsi Tudományegyetem Filmtudományi Tanszékének vezetője. 2002 óta készít kísérleti filmeket, amelyeket számos filmfesztiválon vetítettek, például Berlinben a Kritikusok Hete programjában, Rotterdamban és a New York-i Tribeca Filmfesztiválon.
A kötet ide kattintva már előrendelhető a kiadó weboldalán, és íme a fülszöveg: „Steven Spielberg nem véletlenül vált a filmtörténet egyik legsikeresebb rendezőjévé: ösztönös stílusérzékével már pályafutása kezdetén hátborzongató hatékonysággal tudta nézőit a moziszékekbe szegezni. A hetvenes évek óta generációk nőttek fel a filmjein izgulva: A cápa, az E. T., a Jurassic Park, a Ryan közlegény megmentése vagy a Különvélemény hatása máig nem fakult meg, a rendező legtöbb munkája akárhányszor újranézhető. Ez a könyv magyar nyelven először elemzi átfogóan Spielberg eddigi életművet: az olvasmányos, gyakran személyes hangvételű esszék elsősorban a filmek gyártástörténetére és stílusára fókuszálnak, de a rendező életútja is gyakran visszaköszön bennük.”
A csütörtöki nyomozóklub eltűnt tévés személyiség után kutat
Újra műsoron a Quantum Leap – Az időutazó.
A csütörtöki nyomozóklub eltűnt tévés személyiség után kutat
A rémesen vicces Addams-feldolgozás
Irene Vallejo Papirusza átjárókat úgy nyit átjárókat a történelemben, hogy egy pillanatra sem válik labirintussá.
Végre Egri Lajos oktatói életművének második, utolsó felvonása is olvasható magyarul: A kreatív írás művészete rövid szakmai összefoglaló, egyúttal a Drámaírás művészetének továbbgondolása.