
- Kovács Krisztián
- 2020. január 9. | Becsült olvasási idő: 1 perc
A nagy hollywoodi feldolgozás- és újragondolás hullám elérte következő állomását. A gyakorlatilag már megszámlálhatatlan korábbi bejelentés mellé (Reszkessetek, betörők!, A piszkos tizenkettő, Tucatjával olcsóbb, Éjszaka a múzeumban, stb.) ezúttal az egyik legbefolyásosabb amerikai filmrendező korai, kultikus műve is csatlakozott.
Spielberg az 1975-ös film kellékcápájával
1987 óta (szerencsére, merthogy a folytatások nem hozták az első rész színvonalát) nem készült újabb film a Cápa-sorozatba, és bár akadtak azért hasonló próbálkozások, mint az (ugyancsak a Cápát is jegyző író Peter Blenchley regényéből) készült A szörny, ami egy gigászi tintahalat állított a középpontba, vagy a B-kategóriás Cápaember, esetleg a Jason Statham főszereplésével készült Meg – Az őscápa, de most úgy fest, minden visszatér a kezdetekhez.
Bár Steven Spielberg néhány éve leszögezte, hogy nem térne vissza a rendezői hírnevét legkorábban megalapozott kultikus horrorhoz, bizonyos források azt állítják, hogy ő maga fogja producerként felügyelni a legelső film remake-jének elkészültét. Pletykálják továbbá, hogy Spielberg szíve szerint azt az Andy Muschiettit ültetné a rendezői székbe, akinek a kétrészes Stephen King-adaptációt, az Azt is köszönhetjük.
A cápa című film 1975-ben került a mozikba, Peter Blenchley A fehér cápa című regénye alapján, Spielberggel a rendezői székben, a főbb szerepekben pedig Roy Scheider, Robert Shaw, és Richard Dreyfuss volt látható. A három Oscar-díjjal kitüntetett alkotást (legjobb vágás, legjobb hang, legjobb eredeti filmzene) a rajongók a mai napig az egyik legjobb, és leghatásosabb horrorfilmeknek tartják, ami emellett óriási sikert aratott: 12 millió dollárból készült, és közel 500 milliót hozott szerte a világon.
A csütörtöki nyomozóklub eltűnt tévés személyiség után kutat
Újra műsoron a Quantum Leap – Az időutazó.
A csütörtöki nyomozóklub eltűnt tévés személyiség után kutat
A rémesen vicces Addams-feldolgozás
Irene Vallejo Papirusza átjárókat úgy nyit átjárókat a történelemben, hogy egy pillanatra sem válik labirintussá.
Végre Egri Lajos oktatói életművének második, utolsó felvonása is olvasható magyarul: A kreatív írás művészete rövid szakmai összefoglaló, egyúttal a Drámaírás művészetének továbbgondolása.