- Kovács Krisztián
- 2019. augusztus 25. | Becsült olvasási idő: 1 perc
Ha minden jól megy, szeptember 17-én magyarul is napvilágot lát az elmúlt évek egyik legnagyobb nemzetközi politikai botrányának főszereplője, Edward Snowden saját kezűleg írt memoárja saját hírszerzőtevékenységéről, valamint az USA hatóságainak visszaéléseiről.
Edward Snowden neve 2013-ban valósággal berobbant a politikai és társadalmi köztudatba, mikor az egykori amerikai hírszerzőtiszt nyilvánosságra hozott olyan dokumentumokat, melyek alátámasztották azt a tényt, amit egyébként is sokan sejtettek: hogy az Egyesült Államok kormánya titokban azon dolgozik, hogy megfigyeljen és rögzítsen minden egyes telefonhívást, e-mailt, vagy épp sms üzenetet. Snowdennek arca vállalása után menekülnie kellett, most azonban, hat évvel az eset után a főszereplő maga ragadott tollat, hogy elmesélje saját történetét.
A Rendszerhiba című kötet egyébként világpremier lesz, vagyis ugyanaznap jelenik meg, mikor a világ többi országában is, idehaza a 21. Század Kiadó gondozásában, ráadásul annyira titkos volt az egész együttműködés, hogy a magyar kiadó munkatársának Londonba kellett repülnie, ahol egy apartmanban volt lehetősége elolvasni a kéziratot, melyet nem vihetett ki onnan. Ráadásul a további online kapcsolattartásban sem lehetett megemlíteni Snowden nevét, egyszerűen Artúr királyként kellett rá hivatkozni, a beszélgetések pedig egy titkosított alkalmazáson keresztül zajlottak, és természetesen mindenkit, aki csak érintkezett a kézirattal, teljes titoktartásra köteleztek.
A rendkívüli intézkedésekre egyébként azért volt szükség, hogy az amerikai hatóságok még véletlenül se tudják megakadályozni a könyv megjelenését, és ne foglalhassák le idő előtt a kéziratot (Forrás: index.hu). Kíváncsian várjuk az eredményt!
Végre Egri Lajos oktatói életművének második, utolsó felvonása is olvasható magyarul: A kreatív írás művészete rövid szakmai összefoglaló, egyúttal a Drámaírás művészetének továbbgondolása.
1922. október 23-án született Frakk, Kukori és Kotkoda, Mazsola, Manócska és Tádé megálmodója, a József Attila-díjas magyar író, szerkesztő, dramaturg….
Népírtás, apartheid, rabszolgasors, kőkemény témák, kultikus regények.
Izgalmas életpályák, eltitkolt személyazonosságok, kalandos pályafutások.
A csütörtöki nyomozóklub eltűnt tévés személyiség után kutat
A rémesen vicces Addams-feldolgozás
Irene Vallejo Papirusza átjárókat úgy nyit átjárókat a történelemben, hogy egy pillanatra sem válik labirintussá.
Végre Egri Lajos oktatói életművének második, utolsó felvonása is olvasható magyarul: A kreatív írás művészete rövid szakmai összefoglaló, egyúttal a Drámaírás művészetének továbbgondolása.