- Kovács Krisztián
- 2020. február 12. | Becsült olvasási idő: 1 perc
Nemrég adtunk hírt róla, hogy a Szépművészeti Múzeum Rubens-kiállítása immáron átlépte a százezer látogatót, ami elképesztő szám idehaza. Szerencsére nem ez volt idén az utolsó nagy volumenű tárlat Budapesten, hiszen a fővárosban nemsokára Cézanne és Szinyei Merse Pál műveiből is átfogó tárlat nyílik.
A Szépművészeti Múzeum és a Magyar Nemzeti Galéria nemrég közzétette, milyen kiállításokra készülhetnek idén a múzeumlátogatók, melyek közül vélhetően az egyik legnépszerűbbnek egyértelműen a három évtized után végre ismét átfogó koncepcióval bemutatandó Szinyei Merse Pál műveit felsorakoztató kiállítás ígérkezik, melynek apropóját a festőművész halálának 100. évfordulója adja majd. A tárlat a Magyar Nemzeti Galériában lesz látogatható.
A Szépművészeti Múzeum 2013 után ismét Cézanne-t hozza el a magyar műkedvelők számára, mely kiállítás október végén nyílik, és a művész az absztrakcióra mért hatásait vizsgálja és köré építi a koncepciót, ám ez a tárlat nem csupán az ő, de számtalan kortársa munkáját is bemutatja majd, köztük lesz Piet Mondrian, vagy az az orosz avantgárd művész, Kazimir Malevics.
Okvetlenül említésre méltó még az az április 17-én szintén a Szépművészetiben nyíló tárlat, mely II. Amenhotep ókori egyiptomi uralkodó korát és sírjának felfedezését mutatja majd be, és igazi szenzációt ígérnek a kurátorok, hiszen a fáraó Királyok völgyében megtalált sírkamrájának tökéletesen méretarányos rekonstrukciója is megtekinthető lesz majd. Tekintve, hogy az idei Tutanhamon-kiállítás is óriási sikerrel futott, a történelem kedvelőnek egészen biztosan ez is kötelező látnivaló lesz.
Elmondja véleményét a megszűnő postai szolgáltatásokról is.
Az első szenvedélyes királyi játékos X. Lajos volt.
Különleges tárlat várja a Kassák Múzeum látogatóit augusztus végéig.
Nem akármilyen tárlat érkezik Szegedre.
A csütörtöki nyomozóklub eltűnt tévés személyiség után kutat
A rémesen vicces Addams-feldolgozás
Irene Vallejo Papirusza átjárókat úgy nyit átjárókat a történelemben, hogy egy pillanatra sem válik labirintussá.
Végre Egri Lajos oktatói életművének második, utolsó felvonása is olvasható magyarul: A kreatív írás művészete rövid szakmai összefoglaló, egyúttal a Drámaírás művészetének továbbgondolása.