
- Kovács Krisztián
- 2020. január 7. | Becsült olvasási idő: 1 perc
Alig kezdődött el az év, de máris találni a 2020-ra szóló filmelőzetesek közt olyan kevésbé közönségbarát alkotásokat, melyek abszolút az év kellemes meglepetései közé kerülhetnek. Az egyik ilyen darabban egy hegedűvirtuóz és egy Gagliano-mesterhegedű után folyik a nyomozás.
Clive Owen a hegedűvirtuóz szerepében
A nevek dala címmel 2020. február 6-án debütál a mozikban a korábban Oscar-díjjal is jutalmazott, A vörös hegedű zeneszerzőjének, François Girard-nak legújabb alkotása, mely két, a világháború és a holokauszt borzalmai elől a zenébe menekülő fiú barátságának állít emléket, a főszerepben pedig két Oscar-jelölt színész látható majd, Tim Roth és Clive Owen.
Ahogy az index.hu írja: „A nevek dala ugyanakkor ugyanannyira szól a holokauszt borzalmairól, a barátság erejéről és a zsenialitással megáldott-megvert személyiség mélységeiről is, mint a zenéről. A filmben egy varsói zsidó család Londonban hagyott virtuóz gyermeke és az őt befogadó család fia között egy testvérinél is szorosabb gyermekkori barátság története elevenedik meg, hogy aztán a háború döbbenete után a hegedűzseni titokzatos eltűnése zilálja szét még jobban a szálakat, és kezdetét vegye egy évtizedeken át tartó nyomozás a kámforrá vált virtuóz és egy 1735-ben készült Gagliano-mesterhegedű után.”
A film minőségére a két főszereplő nevén túl a rendező személye is garancia lehet, hiszen Girard korábban már Grammy-díjat is nyert egy általa rendezett Peter Gabriel-koncertfilmért, ráadásul a Metropolitan Operában is több darabot állított már színpadra. A film egyébként kanadai-angol-német-magyar koprodukcióban készült, a producer az a Robert Lantos, aki korábban Szabó István filmjének, A napfény ízének produceri teendőit is ellátta.
Újra műsoron a Quantum Leap – Az időutazó.
A Warner döntése értelmében nem annyira biztos.
A csütörtöki nyomozóklub eltűnt tévés személyiség után kutat
A rémesen vicces Addams-feldolgozás
Irene Vallejo Papirusza átjárókat úgy nyit átjárókat a történelemben, hogy egy pillanatra sem válik labirintussá.
Végre Egri Lajos oktatói életművének második, utolsó felvonása is olvasható magyarul: A kreatív írás művészete rövid szakmai összefoglaló, egyúttal a Drámaírás művészetének továbbgondolása.