Ahogy a mafab.hu is megírta, a Filmművészeti és Filmtudományi Akadémia Fox mellett Diane Warrent, Euzhan Palcyt és Peter Weirt részesíti az elismerésben, amelyet “a filmművészethez és a világhoz való kitörölhetetlen hozzájárulásuk miatt” kapnak.
“Michael J. Fox fáradhatatlanul támogatja a Parkinson-kór kutatását, határtalan optimizmusa mellett példát mutat, hogy egy ember milyen hatással van milliók jövőjének megváltoztatására” – írja David Rubin az Akadémia elnöke. A közleményben méltatják Playc és Weir rendezői munkásságát: “Euzhan Palcy olyan úttörő filmrendező, aki jelentősége nemzetközi szinten is kiemelkedő. Peter Weir egy olyan rendező, aki tökéletes szakértelemmel és művészi érzékkel rendelkezik, és akinek munkája emlékeztet minket a film erejére.“Diane Warren zenéje és dalszövegei számtalan mozifilm érzelmi hatását fokozták, és zenei művészek generációit inspirálták” – írja Rubin.
Fox kapcsán a legutóbbi hírünk az volt, hogy az Apple TV+-ra dokumentumfilm készül az életéről az Oscar-díjas Davis Guggenheim rendezésében. Guggenheim olyan műveket készített idáig, mint a Kellemetlen igazság és a Supermanre várva: Az amerikai közoktatás hibái, előbbiért kapta meg az Akadémiától az aranyszobrot. A dokumentumfilm Fox színészi karrierje mellett a Parkinson-kór diagnózisát és az ezzel kapcsolatos orvosi kutatások támogatását is bemutatja majd. Az egyelőre cím nélküli alkotás jelenleg New Yorkban, Los Angelesben és Vancouverben készül.
Miután 29 évesen kiderült a diagnózisa, Fox kizárólag a legközelebbi barátainak, és a családnak számolt be róla. Ez épp sikerei csúcsán történt, a Vissza a jövőbe trilógia forgatása után, a színész pedig elkeseredésében az alkoholhoz fordult, de aztán hamar ráeszmélt, hogy nem ez a jó út. Egy elvonókúra után azon dolgozott, hogy egyensúlyt teremtsen a munkája, valamint a magánélete köztük, egyre-másra újabb sikerfilmeket forgatott, miközben a családjuk is bővült. Az utóbbi éveket már inkább a Michael J. Fox Parkinson Alapítvány részére és az általa támogatott, a betegséget érintő kutatásokra szánt támogatások gyűjtésével töltötte.
Újra műsoron a Quantum Leap – Az időutazó.
A Warner döntése értelmében nem annyira biztos.
A csütörtöki nyomozóklub eltűnt tévés személyiség után kutat
A rémesen vicces Addams-feldolgozás
Irene Vallejo Papirusza átjárókat úgy nyit átjárókat a történelemben, hogy egy pillanatra sem válik labirintussá.
Végre Egri Lajos oktatói életművének második, utolsó felvonása is olvasható magyarul: A kreatív írás művészete rövid szakmai összefoglaló, egyúttal a Drámaírás művészetének továbbgondolása.