Fredrik Backman a jelenkor egyik legolvasottabb svéd írójának számít, művei világszerte huszonöt nyelven több millió példányban fogynak, első, és a hírnevet meghozó regényéből pedig 2015-ben készült adaptáció, melyet most az amerikaiak is feldolgoznak, egy kétszeres Oscar-díjas főszereplővel.
Tom Hanks játssza ugyanis a címszerepet Backman 2012-es regényének, Az ember, akit Ovénak hívnak amerikai adaptációjában. A rendezői széket Marc Forster foglalja majd el, akinek a Z világháborút, az Én, Pán Péter című filmeket, és a második Daniel Craig-féle James Bond-kalandot, A Quantum csendjét köszönhettük. A szerelemről és váratlan barátságokról szóló könyvből a forgatókönyvet David Magee írja, akinek korábbi munkái közt megtalálható a Pi élete és a Mary Poppins visszatér.
A regényt 2015-ben filmesítették meg, és két Oscar-jelölést is kapott. A Hannes Holm rendezésében született produkció 2016-ban a legnagyobb bevételű idegen nyelvű film volt Amerikában. Az SF Stúdió és a Playtone produkciójában készülő alkotás produceri székét egyébként Hanks felesége, Rita Wilson foglalja majd el, aki Fosterrel együtt régóta Backman és a regény rajongója.
Az ember, akit Ovénak hívnak 2013-ban 18 hónappal a megjelenése után 42 hetet töltött a The New York Times bestsellerlistáján, és világszerte hétmillió példányban fogyott (csak Svédországban 600 ezer darabot adtak el belőle), készült belőle hangoskönyv, Stockholmban pedig 2015-ben színpadra is állították. Magyarországon Bándi Eszter fordításában 2014-ben jelent meg az Animus Kiadónál, és azóta hét kiadást ért meg. Tom Hanks tehát úgy fest, hogy az elmúlt két filmje után ezúttal hagyományosabb formában folytatja, előbb ugyanis élete első westernjében láthattuk (kritikánk a filmről ITT), majd pedig karrierje első sci-fijét is bevállalta (kritikánk ITT).
Újra műsoron a Quantum Leap – Az időutazó.
A Warner döntése értelmében nem annyira biztos.
A csütörtöki nyomozóklub eltűnt tévés személyiség után kutat
A rémesen vicces Addams-feldolgozás
Irene Vallejo Papirusza átjárókat úgy nyit átjárókat a történelemben, hogy egy pillanatra sem válik labirintussá.
Végre Egri Lajos oktatói életművének második, utolsó felvonása is olvasható magyarul: A kreatív írás művészete rövid szakmai összefoglaló, egyúttal a Drámaírás művészetének továbbgondolása.