
- Kovács Krisztián
- 2020. február 16. | Becsült olvasási idő: 1 perc
Agatha Christie művei sokadvirágzásukat élik. Idén a Gyilkosság az Orient Expresszen és A vád tanúja is látható a magyar színházakban, de hamarosan érkezik a Bűbájos gyilkosok sorozat, az év második felében pedig Kenneth Brannagh jelentkezik a Halál a Nílusonnal. Most pedig egy újabb neves adaptációt jelentettek be.
Agatha Christie egyik leghíresebb regény magyar is számtalan kiadást megélt
A Tőrbe ejtve című film formulájának sikere, eltéveszthetetlen hasonlatossága Agatha Christie műveihez, és a folytatás bejelentése vélhetően újabb lökéshullámot adott a mozgóképes krimiknek, így aztán akár már idén elkészülhet a Tíz kicsi néger című regény feldolgozása is, melynek forgatókönyvéért az Anna Waterhouse és Joe Shrapnel házaspár felel majd.
Némileg talán furcsán hat a bejelentés, hiszen legutóbb öt évvel ezelőtt készült adaptáció Christie regényéből minisorozat formájában, de vélhetően ez is megtalálja majd a maga közönségét. Az eredetileg 1939-ben megjelent mű az írónő karrierjének egyik legjobb és leghíresebb darabja, aki esetleg nem ismerné, íme a regény fülszövege ízelítőnek: „Tíz egymásnak ismeretlen ember meghívást kap egy pazar villába. A villa egy sziklás, elhagyatott szigeten áll, amely sziget néger fejhez hasonlít, arról kapta a nevét is. A villa titokzatos tulajdonosáról mindenféle pletykák keringenek. A vendégek, bár valamennyiük múltjában van valami, amit legszívesebben elfelejtenének, reménykedve és örömmel érkeznek meg egy pompás nyári estén a sziklás öbölbe. A tulajdonos azonban nincs sehol… A felhőtlennek ígérkező napokat egyre félelmetesebb események árnyékolják be. A sziget látogatóit a különös fordulatok hatására hatalmába keríti a rettegés. Tízen érkeznek. Hányan távoznak? A bűnügyi regény koronázatlan királynőjének talán legjobb, leghíresebb művét tartja kezében az olvasó.”
A mű a száz legjobb angol nyelvű regény közé is bekerült.
A színész, a nő, a legenda, aki önmagában Hollywood történelme.
Egy ponyvaműfaj, amivel még az irodalmi elit nagyjai is kacérkodtak.
Mi lenne, ha a munkahelyi életet teljes egészében el lehetne különíteni az otthonitól?
A színész, a nő, a legenda, aki önmagában Hollywood történelme.
Albert Camus élete csupa izgalom, melyet most az Ectopolis szerzőjének út kötete segít megérteni.
Mágikus realista történet Szerencsés Dániel tollából, Csiby Gergely előadásában.
Egyedülálló kísérlet az Amerikában is olvasott író novellájához.
A mű a száz legjobb angol nyelvű regény közé is bekerült.
Avagy mi az, ami igazán fontos az életben?