- Kovács Krisztián
- 2020. március 12. | Becsült olvasási idő: 1 perc
A nemrég a mozikban bemutatott A láthatatlan ember című alkotás úgy tűnik, további kultikus szörnyek visszatérésének adhat majd zöld lámpát, már felmerült, hogy Bram Stoker eredeti Dracula-regényének adaptációját is elkészítik, és most úgy fest, Mary Shelley remeke, a Frankenstein, avagy a modern Prométheusz című gótikus horror is új köntöst kaphat.
A Blumhouse stúdió alapítója, Jason Blum nemrég egy podcast adásban beszélt arról, mennyire elhibázott lépésnek tűnt a Universal azon szándéka, hogy létrehozza a Sötét Univerzumot, melynek első két filmje, Az ismeretlen Dracula, és A múmia katasztrofálisat bukott, ám a Blumhouse-al kiegészülve A láthatatlan ember sikere indokolná egy újabb, különálló Frankenstein-film elkészültét.
Bár egyelőre a projekt csupán terv szintjén létezik, úgy tűnik, hogy a leendő alkotók majd az eredeti alapanyaghoz, tehát Mary Shelley több mint kétszáz éves regényéhez nyúlnának vissza, azonban valamiféle modern ízt kívánnak hozzáadni, ami így nem feltétlenül kapcsolódna sem a Boris Karloff-féle Frankensteinhez, sem pedig a Kenneth Brannagh és Robert de Niro nevével fémjelzett 90-es évekbeli alkotáshoz.
Mary Shelley egy fogadás kedvéért, és unaloműzésből írta meg 1818-ban a Genfi-tó partján a később a gótikus horror alapvetésének számító regényét, mely eredeti formájában csak úgy jelenhetett meg, hogy az írónő neve sem a borítón, sem a belíven nem szerepelt. Shelley művét manapság már egyértelműen klasszikusként tartja számon a szépirodalmi kánon is, és nem hiába létezik közel két tucat filmes adaptációja, és továbbgondolása sem.
Újra műsoron a Quantum Leap – Az időutazó.
A Warner döntése értelmében nem annyira biztos.
A csütörtöki nyomozóklub eltűnt tévés személyiség után kutat
A rémesen vicces Addams-feldolgozás
Irene Vallejo Papirusza átjárókat úgy nyit átjárókat a történelemben, hogy egy pillanatra sem válik labirintussá.
Végre Egri Lajos oktatói életművének második, utolsó felvonása is olvasható magyarul: A kreatív írás művészete rövid szakmai összefoglaló, egyúttal a Drámaírás művészetének továbbgondolása.