- Kovács Krisztián
- 2021. december 1. | Becsült olvasási idő: 1 perc
Az már 2019 szeptembere óta biztos, hogy a Warner Bros. megegyezett a Szólíts a neveden című film rendezőjével, így Luca Guadagnino készítheti el William Golding világhírű regényének harmadik mozgóképes adaptációját. Az új hírek szerint pedig egy népszerű fantasy szerző kapta a forgatókönyv megírásának feladatát.
Guadagnino egyfajta kortárs csavart szeretett volna a történetbe vinni, ezen felül azonban abszolút szöveghűen kívánja adaptálni a regényt, míg a Warner szíve szerint fiúk helyett inkább lányokkal látná szívesen a hajótörést szenvedett, és egy lakatlan szigeten ragadó, majd maguknak a saját szabályaik szerint erőszakos közösséget alakító iskolások történetét. Utóbbi ötletet egyébként Patrick Ness, a Szólít a szörny című regény szerzőjének leigazolása végül megvétózta, így a film az eredeti regény irányvonalát követi, és Ness egymaga írja a szövegkönyvet.
Golding művében egy csapat gyermek szenved repülőgépszerencsétlenséget egy lakatlan szigeten. Élelmes fiúkról lévén szó, azonnal elhatározzák, hogy mi a teendő, hogy elősegítsék megmenekülésüket, ám nincs teljes egyetértés a csapaton belül. A srácok egy része tüzet rakna, hogy őrizze a lángot, és így a füstjeleket követve kimenekíthessék őket, mások inkább vadászni indulnának, hogy legyen élelmük arra az esetre, ha mégis huzamosabb időt kell eltölteniük a sűrű dzsungel és a homokos tengerpart ölelésében. A vita eldöntéséhez a fiúk vezetőt választanak maguknak, Ralph és Jack közül végül előbbire esik a választás, ám ahogy azt sejtjük is, mindez nem végleges, és tulajdonképpen csak az első momentum az izgalmak és tragikus, olykor embertelen események felé vezető úton.
Golding regényének már két híres adaptációja is készült, az egyik 1963-ban, a másik 1990-ben, előbbit maga a szerző is kedvelte. William Golding 1963-ban adta ki leghíresebb regényét, amit ugyan erőszakosság miatt rengeteg kritika ért, mégis a XX. század egyik legfontosabb regényeként emlegetik, és gyakorlatilag ennek a műnek köszönhetően részesült a brit író irodalmi Nobel-díjban is 1983-ban. A mű születésével és utóéletével EBBEN a cikkben részletesen is foglalkoztunk.
Újra műsoron a Quantum Leap – Az időutazó.
A Warner döntése értelmében nem annyira biztos.
A csütörtöki nyomozóklub eltűnt tévés személyiség után kutat
A rémesen vicces Addams-feldolgozás
Irene Vallejo Papirusza átjárókat úgy nyit átjárókat a történelemben, hogy egy pillanatra sem válik labirintussá.
Végre Egri Lajos oktatói életművének második, utolsó felvonása is olvasható magyarul: A kreatív írás művészete rövid szakmai összefoglaló, egyúttal a Drámaírás művészetének továbbgondolása.