
- Kovács Krisztián
- 2022. január 18. | Becsült olvasási idő: 1 perc
Quentin Tarantino után most Hollywood másik élő legendája, Werner Herzog is úgy döntött, könyvírásba fog, és ahogy a Ponyvaregény, és a Becstelen Brigantyk rendezője, úgy a német származású Herzog is rögtön két projektbe kezdett bele párhuzamosan, ráadásul az egyik izgalmasabbnak tűnik, mint a másik.
Werner Herzog The Twilight World címmel ír könyvet Onoda Hiroo japán katona igaz történetéből, aki arról híresült el, hogy egészen 1974-ig folytatta a harcot a szövetségesek ellen a Fülöp-szigetek dzsungelében, miután nem értesült róla, hogy 1945-ben véget ért a második világháború. Onoda végül utolsó társa halálát követően adta fel magát, és tért haza Japánba, története pedig azóta is számos filmest és írót inspirált (emlékezetes példa Bud Spencer és Terence Hill filmje, a Kincs, ami nincs, melynek japán katona karakterét szintén Onoda ihlette.)
Nem ez lesz az egyetlen munka az elkövetkező másfél éven belül Herzog tollából, a rendező ugyanis dolgozik egy személyes memoáron is, mely a The Boedly Head címet viseli, és vélhetően 2023 elején kerül a boltokba a Penguin Press gondozásában, az előzetes hírek szerint pedig a rendező számos meglepő és személyes érdekességet fed majd fel közel ötven éves filmes pályafutásából, többek közt az olyan hírhedt filmjei forgatásáról is, mint amilyen a Klaus Kinski nevével fémjelzett Fitzcarraldo, Cobra Verde és Aguirre – Isten haragja.
Herzog idén tölti be a 80. életévét, idestova 1962 óta van a pályán, első nagyjátékfilmjét 1967-ben forgatta. Leghíresebb munkái egyértelműen az antiszociális személyiségzavarral diagnosztizált Klaus Kinski-hez köthetőek, a fenti három filmen túl vele forgatta még Friedrich Wilhelm Murnau 1922-es klasszikus némafilmes horrorjának, a Nosferatu-nak a remake-jét is, Nosferatu – Az éjszaka fantomja címmel. Filmes munkáiról 1983-ban kiadott már egy kötetet, melyben leginkább a Fitzcarraldo forgatásáról mesélt olykor egészen zavarba ejtő történeteket, így aztán joggal érdekelheti a filmrajongókat, mit nem mondott még el korábban a veterán rendező.
Avagy újabb 10 klasszikus, mely nélkül értelmezhetetlen a magyar irodalom jelene.
Avagy tehetségek, akik a kamera mindkét oldalán sikerrel állták meg a helyüket.
A kötet idehaza is megjelenik még idén szeptemberben.
Margaret Mitchell egyetlen regényének népszerűsége továbbra sem kopik.
Avagy újabb 10 klasszikus, mely nélkül értelmezhetetlen a magyar irodalom jelene.
Érdekes téma, felemás megvalósítással.
A film május 16-tól online is megtekinthetővé válik.
A kötet idehaza is megjelenik még idén szeptemberben.
Margaret Mitchell egyetlen regényének népszerűsége továbbra sem kopik.
A középpontban a C. S. Lewis íróval folytatott eszmecserék.