- Kovács Krisztián
- 2020. július 8. | Becsült olvasási idő: 1 perc
A Vanity Fair magazin hosszabb összeállítást közölt az elmúlt időszak egyik leginkább várt, és még formálódó Stephen King-adaptációjáról, a Csillagainkban a hiba rendezője ugyanis a mester 1978-as gigászi hosszúságú apokaliptikus vízióját, a Végítéletet álmodja vászonra.
Film készül Stephen King egyik legnépszerűbb művéből, az 1978-as, több mint ezer oldalra rúgó Végítéletből. Természetesen a forgatást a járványhelyzet ugyanúgy befolyásolta, mint az összes többi filmét, ám a Vanity Fairben megjelent fotók tanúsága szerint a készítők igen jól haladnak a munkálatokkal. A filmet egyébként a Csillagainkban a hiba rendezője Josh Boone készíti, és feltűnik majd benne James Marsden, Alexander Skarsgard (Randall Flagg szerepében), valamint Whoopi Goldberg, és Marilyn Manson is.
Érdekesség, hogy King teljesen átírta az eredeti regény végét a forgatókönyv kedvéért, állítása szerint azért, mert évtizedek óta kíváncsi volt rá, hogyan alakul majd Stu Redman és Frannie sorsa, és a forgatás most jó apropót szolgáltatott neki erre. Nem ez az első alkalom, hogy a gigászi művet filmre viszik, 1994-ben az ABC már készített belőle egy egészen korrekt, a kor viszonyainak megfelelő négy részes adaptációt.
King regényéről korábban ezt írtuk: „King hűen mutatja be a hit különböző megnyilvánulási formáit, a túlbuzgó fanatizmustól a megnyugvást jelentő menedékig, belekóstol a vallási ideológiák manipulatív és álságos természetébe, és bár a regény alapvetően a jó és a rossz párharcáról szól, kevés kivételtől eltekintve minden szereplőről kiderül, hogy senki sem pusztán jó és rossz, senki sem fekete és fehér, függetlenül hitük irányától, ez pedig a pasztorálpszichológiának igen érdekes pontja, valamint a pszichológia sokat emlegetett tételének, egymás elfogadásának, és a békés együttélésnek a tökéletes megjelenítése. A regény teljes cselekménye mindazonáltal utalás arra is, az ember mennyire képtelen tanulni a saját hibájából, és miként követi el megváltozott körülmények közt is ugyanazokat a hibákat, ez a következtetés ma már sablonosnak hat, de 1978-ban még messze friss ötletnek érződhetett.”
Stephen King műveinek idén szeptemberben külön előadást is szentelünk a Lurdy Moziban, a részletekért kattints ide!
A csütörtöki nyomozóklub eltűnt tévés személyiség után kutat
Irene Vallejo Papirusza átjárókat úgy nyit átjárókat a történelemben, hogy egy pillanatra sem válik labirintussá.
A csütörtöki nyomozóklub eltűnt tévés személyiség után kutat
A rémesen vicces Addams-feldolgozás
Irene Vallejo Papirusza átjárókat úgy nyit átjárókat a történelemben, hogy egy pillanatra sem válik labirintussá.
Végre Egri Lajos oktatói életművének második, utolsó felvonása is olvasható magyarul: A kreatív írás művészete rövid szakmai összefoglaló, egyúttal a Drámaírás művészetének továbbgondolása.